Obalamy 3 najbardziej popularne mity dotyczące kamieni naturalnych
Szukasz odpowiedniego materiału wykończeniowego do Twojego wnętrza lub elewacji? Jeśli z jakiegoś powodu wykluczasz panele kamienne, bo uważasz, że są zbyt kosztowne lub trudne w utrzymaniu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Obalimy w nim trzy najbardziej popularne mity dotyczące kamieni naturalnych na ścianę. Wnętrza wykończone takim tworzywem wcale nie muszą być zimne i mało przyjazne. Wręcz przeciwnie! Będą klimatyczne i z charakterem. Wszystko zależy od tego, jak zaaranżujesz przestrzeń i jakie dodatki wybierzesz. W zależności od oczekiwań, na pewno wybierzesz taki kamień, który je spełni!
Kamień naturalny idealny na elewacje i do wnętrza
Jest to jeden z najlepszych materiałów do tego typu przeznaczenia. Dlaczego? Między innymi dlatego, kamień naturalny jest:
- trwały: jego żywotność to ponad sto lat!,
- estetyczny – dzięki swoim naturalnym właściwościom jest naprawdę efektowny i bardzo elegancki,
- odporny na temperatury i czynniki zewnętrzne, dlatego ani wysokie, ani niskie temperatury nie są mu straszne (tak samo wilgoć i mróz),
- łatwy w montażu: płytki mocuje się za pomocą kleju.
- uniwersalny, ponieważ można go wykorzystać na ściany, elewacje, kominki, parapety, chodniki, dachy i inne.
Nasza hurtownia kamienia ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży paneli kamiennych. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich płytek, z przyjemnością Ci doradzimy. A teraz czas uporać się z trzema najpopularniejszymi mitami dotyczącymi kamienia naturalnego.
Mit: kamień to rozwiązanie bardzo drogie
Jest to stwierdzenie powtarzane jak mantra, ale czy faktycznie to prawda? Nie do końca, ponieważ cena zależy od wielu czynników, na przykład takich jak rodzaj kamienia, przeznaczenie oraz ilość materiału, jaka będzie Ci potrzebna. Inna jest cena płyty z piaskowca, który wykorzystywany jest przede wszystkim przy elewacjach, a inna paneli z łupku. Ważne jest też, gdzie kafelki będą montowane. W przypadku ogrodzeń wykorzystuje się cienkie płytki. Przy wykończeniu dachu przeciwnie – dużo grubsze, a co za tym idzie, za materiał trzeba zapłacić więcej. Finalna cena zależy również od tego, jak dużą powierzchnię chcesz obłożyć kamieniem – czy to podłoga w wielkiej willi, czy kilka parapetów? Jeśli nie wiesz, co wybrać, nasi doradcy wybiorą odpowiedni materiał dla Ciebie.
Mit: pielęgnacja jest zbyt wymagająca
Zdecydowanie nie! Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że pielęgnacja w przypadku powierzchni z kamienia jest bardzo łatwa i wymaga niewielkiego nakładu sił oraz kosztów. Z tego typu materiałów powstają przecież nagrobki, pomniki i elewacje, których tak naprawdę nie pielęgnuje się w żaden sposób. Oczywiście ważne jest również dopasowanie kamienia do odpowiedniego zastosowania i potrzeb. Co będzie Ci potrzebne, żeby zachować czystość kamiennych powierzchni?
- Woda,
- ściereczka,
- w przypadku trudniejszych zabrudzeń użyj preparatów do czyszczenia.
Prawda, że proste? Panele kamienne nie przysporzą Ci większych problemów.
Mit: pomieszczenia są chłodne i nieprzyjazne
Wszystko zależy od Ciebie! Jeśli pod kamienną podłogę położysz ogrzewanie podłogowe, płytki będą przyjemnie ciepłe jeszcze długo po jego wyłączeniu. W dodatku chłód płytek ma swoje plusy. W upalne dni miło bosymi stopami przejść się po takiej posadzce. Czy kamień naturalny na ścianę musi być tylko w ciemnych barwach? Oczywiście, że nie. Jeśli chcesz ocieplić swoje wnętrze, wybierz panele w jaśniejszych kolorach. Sprawdź odcienie beżu, zieleni, a nawet czerwieni. Kluczowe są również dodatki. Naturalny kamień nie przeszkodzi dobrze zaaranżowanej przestrzeni.
Zapoznaj się z ofertą hurtowni kamienia już dziś!
Odpowiednie panele kamienne będą gwarancją Twojej satysfakcji. Jeśli jeszcze się wahasz, odwiedź stronę internetową naszej hurtowni kamienia i wybierz rodzaj materiału dopasowany do swoich potrzeb. Znajdziesz tam również galerię zdjęć, w której zobaczysz, jak wyglądają realizacje z wykorzystaniem naturalnych płytek. Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz lub zadzwoń do nas, a z pewnością doradzimy, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Płyty z piaskowca, z łupku, a może jeszcze coś innego? Naturalne kamienie to naprawdę dobry wybór – zarówno dla Twojego domu, jak i dla środowiska.









