Od wielu lat cegła jest powszechnie znana jako jeden z najlepszych materiałów budowlanych na świecie. Ostatnio klinkier jest również używany jako element okładzinowy, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Na rynku istnieje kilka rodzajów okładziny, gdzie stosowane są cegły - jednym z nich są płytki klinkierowe. Jeśli zastanawiacie się, czy cegła może być używana jako okładzina, przeczytajcie, aby dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu i jego korzyściach.
Powinniśmy zacząć od początku i dowiedzieć się więcej o tym, czym dokładnie są płytki klinkierowe. To dość proste - są to kawałki prawdziwej cegły, ale znacznie cieńsze. Z reguły są one produkowane na dwa sposoby. Według pierwszej metody płytki są wycinane ze standardowych cegieł. Tymczasem według drugiego sposobu wycina się płytki bezpośrednio z glinianej masy – technologia zbliżona do produkcji standardowych cegieł, przy czym powstały produkt jest cieńszy. Oczywiście, płytki nadal posiadają doskonałe cechy właściwe dla cegieł, takich jak trwałość i niskie koszty konserwacji.
Tak, mogą, a ta metoda pokrywania okładziną różnych powierzchni staje się dużo bardziej popularna niż kiedykolwiek. Dzięki wielu zaletom, płytki klinkierowe są obecnie stosowane w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, takich jak domy, apartamenty, hotele, restauracje, kawiarnie, biura, sklepy, muzea i w wielu innych. Dzięki różnorodności kolorów i faktur można je dostosować do szerokiej gamy stylów i wzorów, dzięki czemu są naprawdę wszechstronnym materiałem, również przyjemnym w montażu.
Istnieje wiele zalet stosowania płytek klinkierowych jako okładziny. Są one często wybierane, ponieważ tworzą autentycznie wyglądające wykończenie ceglane, którego nie sposób odróżnić od ścian wykonanych z pełnych cegieł. Ponadto rozwiązanie to angażuje znacznie mniej miejsca i jest dużo tańsze niż stawianie tradycyjnej ceglanej ściany.
Płytki klinkierowe mogą być instalowane praktycznie bez wysiłku, a proces nie wymaga dużego doświadczenia. Mogą być stosowane do różnych rodzajów powierzchni, takich jak z drewna lub izolowanych bloków betonowych. W rezultacie wielu właścicieli domów decyduje się na takie rozwiązanie, by również obniżyć koszty montażu. Podobnie jak konwencjonalne cegły, płytki nie wymagają konserwacji ani większego nakładu pracy w ciągu najbliższych kilku lat od ich instalacji. Jednocześnie są znane ze swojej trwałości oraz wysokiej odporności na surowe warunki.
Jedną z głównych zalet płytek klinkierowych jest wszechstronność materiału - cegły mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Na zewnątrz są one często instalowane na fasadzie budynku lub na tarasie i w ogrodzie. Wewnątrz natomiast można je stosować w kuchni, w salonie, w sypialni, na korytarzu a nawet w łazience. Mogą one też służyć we wnętrzu jako duży, reprezentacyjny element ozdobny, na przykład jako okładzina kominkowa.
Firma dostarcza kamień naturalny, kamień elewacyjny, piaskowiec, płyty elewacyjne cięte na wymiar, łupek kamienny, architekturę kamienną, parapety kamienne i inne.
Kontakt
Braci Mieroszewskich 50
41-219 Sosnowiec
Copyright - Brick & Stone Systems Sp. z o.o.