Clicky

CHEMIA KAMIENIARSKA

Uzupełnienieniem naszej oferty kamienia naturalnego jest profesjonalna chemia do przygotowania, przyklejenia i zabezpieczenia paneli czy płyt na powierzchni klejonej. Mówimy tutaj o sprawdzonych i skutecznych gruntach szczepnych, wysokoelastycznych klejach i impregnatach.

 

Aby zapewnić wieloletnią ekspozycję kamienia na elewacji należy stosować profesjonalną chemię, która będzie w stanie pracować w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Szczególną uwagę zwracamy na zastosowanie klejów wysokoelastycznych (klasy C2TES1) jak i impregnatów wykorzystujących nano technologię. Te ostatnie zabezpieczają i uszczelniają strukturę kamienia przed nieporządanym działaniem np. wody. Utrudniają również porost mchów lub glonów.

 

Ponadto impregnaty, dzięki hydrofobizacji, skutecznie zabezpieczają kamień przed tłuszczami, olejami, sokami, wykwitami i innymi zabrudzeniami, które mogłyby być bardzo trudne lub nawet niemożliwe do usunięcia. Jednocześnie ułatwiają czyszczenie powierzchni.

 

Oferowane impregnaty mają szerokie spektrum zastosowania:

 

- elewacje kamienne

- elewacje z betonu

- elewacje klinkierowe

- schody

- parapety

- ogrodzenia

- kostka granitowa

- kostka brukowa

 

 

Impregnacja powierzchni nie tylko ją zabezpiecza, ale dobranie odpowiedniego środka może pomóc w wydobyciu dodatkowych walorów kolorystycznych. Dzieję się to dzięki tzw. efektowi mokrej powierzchni. Powierzchnia często jest wtedy ciemniejsza, a kolor bardziej wyrazisty. Ilustrują to poniższe zdjęcia.

 

 

 

Efekt mokrej powierzchni

Efekt mokrej powierzchni

W swojej ofercie posiadamy również kleje wysokoelastyczne oraz zaprawy do spoinowania.

 

O szczegóły oferty zapytaj poprzez kontakt z nami!

Wapień

Piaskowiec

Beton

Beton

Granit

Beton

Łupek

 

Kamień Elewacyjny | Kamień Dekoracyjny | Kamień na Ścianę | Kamień na elewacje | Kamień Ozdobny | Kamień Ozdobny na Ścianę

Stone Panel System należy do firmy Brick&Stone Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu, ul. Wojska Polskiego 140

Stone Panel System - Panele Elewacyjne: www.kamien-elewacyjny.com.pl

 

Brick&Stone Systems Sp z o.o.

ul. Rynek Główny 28

31-010 Kraków

NIP: PL6762530952 KRS: 0000681273

Raiffefeisen Polbank 48 1750 0012 0000 0000 3778 3455

 

Wszelką korespondecję prosimy kierować na adres siedziby spółki